

Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce
Opis obiektu
W sercu malowniczych Gorców, otoczonych lasami i rozległymi pasmami górskimi, znajduje się wyjątkowe Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce. To niezwykłe miejsce zostało stworzone, zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i grup przyjaciół, którzy pragną aktywnie spędzać wolny czas, eksplorując piękno i tajemnice przyrody. Centrum zlokalizowane jest w miejscowości Waksmund i oferuje nie tylko wspaniałe widoki, ale również bogaty program edukacyjny. Bacówka, wieże widokowe, galeria usytuowana w koronach drzew, bogate zaplecze gastronomiczne, edukacyjne i rekreacyjne z pewnością zaspokoją potrzeby wszystkich odwiedzających je osób.
Jakie atrakcje spotkamy w Brama w Gorce?
- Ścieżka edukacyjna
- Wieże widokowe
- Pawilon edukacyjny
- Tunel podziemny
- Plac zabaw dla dzieci
- Leśna zjeżdżalnia
- Gorczańska zagroda
- Zagroda z danielami
- Gorczański ul
- Gorczańska strefa relaksu
- Kawiarnie
- Bacówka
Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne „Brama w Gorce” powstało specjalnie z myślą o osobach poszukujących aktywnych form spędzania wolnego czasu w atrakcyjnych okolicznościach przyrody. Naszym głównym celem było stworzenie unikalnego miejsca, które umożliwi czerpanie przyjemności z odkrywania lokalnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych występujących naturalnie wzdłuż doliny potoku Kowaniec, a także poszerzanie swojej wiedzy przyrodniczej, kulturowej i historycznej o regionie. Z atrakcji korzystają przez cały rok zarówno turyści, odwiedzający rejon Podhala, jak również mieszkańcy Nowego Targu i okolicznych miejscowości, w tym także osoby zmagające się z niepełnosprawnościami.
Specjalnie z myślą o najmłodszych, w obrębie parku edukacji przyrodniczej prowadzone są żywe lekcje przyrody i historii, sprzyjające zainteresowaniu tematyką ochrony naturalnego dziedzictwa Podhala poprzez zabawę i rekreację. Specjalizujemy się w organizacji warsztatów przyrodniczych dla dzieci i dorosłych. Różnorodność warunków przyrodniczych, utworzenie pawilonu edukacji botaniczno-zoologicznej oraz bogactwo naturalnej flory i fauny umożliwiło prowadzenie ciekawych i inspirujących zajęć w zakresu biologii, geografii i ochrony środowiska.
Atrakcyjny teren w połączeniu z bogatą infrastrukturą stanowią idealną propozycję do spędzenia czasu z rodziną lub ze znajomymi. Bacówka, wieże widokowe, galeria usytuowana w koronach drzew, bogate zaplecze gastronomiczne, edukacyjne i rekreacyjne składają się na pełną i przemyślaną ofertę turystyczną. Dodatkowo organizujemy ekspozycje okolicznościowe i imprezy plenerowe, pokazy, koncerty. Jednocześnie wszelkie stosowane rozwiązania w zakresie zagospodarowania terenu i powstającej architektury sprzyjają zachowaniu i ochronie potoku górskiego wraz z otaczającą go niezwykłą przyrodą. „Brama w Gorce” nie tylko ułatwia dostęp do tego, co najpiękniejsze w naszym regionie, ale również zapewnia ochronę obszarom o szczególnym znaczeniu przyrodniczym i krajobrazowym, które dotychczas ulegały degradacji.
Cennik Brama w Gorce
Prosimy o zabieranie gotówki, gdyż mogą wystąpić problemy z płatnościami online. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość!
- Bilet normalny (cena za 1 osobę)od 65 zł
- Bilet ulgowy (dzieci od 3 - 14 lat, inwalidzi i ich opiekunowie cena za 1 osobę)od 50 zł
- Bilet dla seniora (osoby w wieku ponad 65 lat)od 50 zł
- Bilet rodzinny 2+1 (cena za rodzinne składającą się z 2 osób dorosłych oraz 1 dziecka do lat 14) od 140 zł
- Bilet rodzinny 2+2 (cena za rodzinne składającą się z 2 osób dorosłych oraz 2 dzieci do lat 14) od 180 zł
- Bilet rodzinny - dopłata za 3 i kolejne dziecko w rodzinie do lat 14 (cena za 1 osobę)od 40 zł
- Bilet Podhalański (przeznaczony jest dla mieszkańców powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego)od 40 zł
- Dzieci do lat 3 Gratis Plac zabaw
Cennik Brama w Gorce dla grup zorganizowanych
- Grupy zorganizowane od 15 osób (cena za 1 osobę)od 50 zł
- Ulgowe bilety dla grup zorganizowanych od 15 osób (dzieci od 3 - 14 lat, osoby w wieku ponad 65 lat, inwalidzi i ich opiekunowie - cena za 1 osobę)od 45 zł
Ostatnie wejście do Bramy o 17:00
Ścieżka została zaprojektowana tak, aby była łatwo dostępna dla wózków dziecięcych i osób niepełnosprawnych.
Zachowaj bilet wstępu na ścieżkę w koronach drzew, będzie on potrzebny do wyjścia. Bilety ulgowe oraz rodzinne przysługują za okazaniem stosownych dokumentów uprawniających do zniżki.
Komentarze
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Adam
Anna