ZNAJDŹ KREATYWNE
MIEJSCE ZABAWY I NAUKI
Dla Twojego Dziecka

Warowania Inwałd

ul. Wadowicka 169, 34-120 Inwałd
+48 696 080 944 E-mail WWW
Ocena:

Opis obiektu

W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofniesz się do czasów średniowiecznych. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków.
Na miejscu spotkasz garncarza lepiącego gliniane naczynia, niewiasty tkające krajki na bardkach, kowala wykuwającego serduszka i haczyki oraz powroźnika skręcającego powrozy. Zabawisz się też w stylu średniowiecznym – zagrasz w bilard, kręgle, postrzelasz z łuku, zakręcisz się na karuzeli beczułki. A na zamku zwiedzisz komnatę damy, salę tortur, zbrojownię. W podziemiach zagrasz w laserowy paintball w otoczeniu smoków i rycerzy.

CHATA TKACZA

Skąd w średniowieczu brał się materiał na ubrania? W jaki sposób szyto piękne suknie dam, habity mnichów i szaty rycerzy? Na te i inne nurtujące pytania poszukaj odpowiedzi zaglądając do chaty tkacza. W chacie tkacza zobaczysz jak wymagające i czasochłonne było przygotowanie materiału do tkania. Warto zatrzymać się tutaj na dłużej, aby poznać tajniki średniowiecznego tkactwa.

CHATA POWROŹNIKA

Jak z kępki lnianej słomy zrobić wytrzymałą linę? Dowiedz się tego spotykając się z powroźnikiem w jego chacie. W średniowieczu była to bardzo ważna postać, niezbędna w każdej osadzie. Powróz był potrzebny w wielu codziennych czynnościach w gospodarstwie i rolnictwie. Pozwól się wtajemniczyć w sekrety jego zawodu i pomóż mu wykonać pamiątkowy powróz

CHATA KOWALA

W średniowieczu każda osada chciała posiadać własnego kowala. To on bowiem wytwarzał narzędzia, panował nad niebezpiecznym żywiołem, jakim jest ogień.Przekonaj się, jaką siłą dysponował dawny kowal i dlaczego jego rzemiosło wymagało wielu lat nauki. Obserwuj jego pracę, a dowiesz się, na czym polegało to ciekawe zajęcie. Wspólnie z kowalem własnoręcznie wykuj serduszko lub haczyk z gorącego żelaza.

CHATA GARNCARZA

Zajrzyj do średniowiecznej chaty garncarza i dowiedz się w jaki sposób kiedyś wytwarzano naczynia ceramiczne – od zwykłego błota do gotowego wyrobu. Zobaczysz, że wcale nie było to takie proste. W dzisiejszych czasach kubki, talerze i inne naczynia ceramiczne są podstawowym wyposażeniem każdego domu. Razem z garncarzem spróbuj wykonać niewielkie naczynie i sprawdź, że jego praca to w średniowieczu był ciężki kawałek chleba…

Zmień kategorię

Dojazd do obiektu

Warowania Inwałd
ul. Wadowicka 169, 34-120 Inwałd
Wyświetl większą mapę

Komentarze

Dodaj komentarz

Lista komentarzy jest obecnie pusta.
Dodaj komentarz